Bir çocuğa nasıl kitap okutulur?

Kuzenim tüm zamanını telefon başında geçiriyor. Ona kitap okumayı nasıl sevdirebilirim?

  0      0

-


Açıkçası bu zorla yapabileceğin bir şey değil. Başlangıçta onun ilgisini çekecek türleri belirlemen gerek: macera, korku, tarih vb. Ayrıca kitabı seçerken 100 sayfalık bir kitapla başlayabilirsin çünkü uzun kitap okuma alışkanlığı olmayan kuzenini sıkacaktır. Yavaş yavaş sayfa sayıları arttırılabilir. Bir şey daha, o tam da telefona bakarken telefonu elinden alıp zorla kitap okutmaya çalışma- en baştan nefret etmeye başlar kitap okumaktan. Kuzenin ortaokulluysa önerebileceğim eğlenceli ve maceralı iki kitap var. Bu ikisi birbiriyle bağlantılı kitaplar: '' Çaylak Ninjanın Günlüğü 1 ve 2''. Kuzenin 6.-7. sınıflardaysa kitap ilgisini çekecektir. Ama tabi seçim senin sonuçta kuzenini en iyi sen tanırsın ve neyi seveceğini en iyi sen bilirsin, umarım kuzenin en kısa zamanda kitap okuma alışkanlığı kazanır, iyi günlerr :)

  1      0

-


Açıkçası kuzeninin yaşı küçük değilse sevdirmek için bir şansın var ama 14 yaşlarına ve üzerine geldiyse gerçekten normal yollarla zor. Örneğin bende kitap elimde iken hiç sevmem kitap okumayı. Genel olarakta kitap okumayı pek sevmezdim. Daha sonrasında PDF üzerinden kitap okuma ve fantastik romanlar yani internet üzerinde yayımlanan novel adı verilen serileri keşfettim. Madem telefon ve bilgisayara benim gibi bakmayı çok seviyor sende ona telefon ve bilgisayardan okuyabileceği şekilde göster. Bunun işe yarayacağını düşünüyorum.

  1      0

-


Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Sonunda kendisine kitap okutmayı başarabildim. Telefonu bırakıp daha farklı aktiviteler yapmaya başladı.

  0      0

-


Yeni başlık açabilmek için giriş yapmalısın.

©2021 Manga-TR Online Türkçe Manga

istatistik