Reverend Insanity

Kendileri bir novel olmakla beraber webtoona da sahiptir.

Seri bir Çin/Xuanhuan (Kültivasyon) serisidir. Kültivasyon burada biraz farklı işlenmiş. Birazdan geleceğim bu konuya.

Ana karakterimizden bahsedecek olursak kendisi acımasız, zeki ve soğukkanlı birisi. Seride kendisinin güçlenmesini okuyacağız ama farklı olarak karakterimiz ölümden dönerek 500 yıl geriye giden birisi hikaye burada başlıyor, yani gelecekte neler olacağını biliyor, yeni yetme birisi değil, kendisine acımasız derken normal bir acımasızlık olarak algılamayın, güç için bir bebeği bile göz kırpmadan öldürecek birisi.

Evren çoğu seriye göre daha detaylı yaratılmış, dünyada 5 bölge bulunmakta doğu, batı, kuzey, güney ve orta bölgeler. Bölgeler arasında saydam bir duvar bulunmakta, duvar gecildiği zaman kültivasyon yapan kişilerin güçleri düşer bu yüzden her bölge sadece kendiyle ilgilenir. Burada İmparatorluk ya da krallık bulunmamaktadır, aileler ve tarikatların kendi bölgeleri olup, onlar yönetirler. Evrende başka ırklarda bulunur, Taş adamlar gibi.

Gelelim kültivasyona, burada yeni bir yapı devreye giriyor, "Gu", insanlara gücü Gu solucanları diye adlandırılan şeyler veriyor, yani insanların kendi gücü yok, gücü Gu solucanlarından alıyorlar. Kültivasyon yapanlara Gu ustası deniyor. Gu ustaları 9 bölüme ayrılıyor. 1.Seviye Gu ustası, 2.Seviye Gu ustası gibi... 1-5 arası ölümlü, 6-9 arası ise ölümsüz Gu ustaları diye adlandırılıyor, tabi Gu'ların da aynı şekilde sınıflandırılması var. Gu'ların kendi özellikleri var, örneğin "Yaban domuzu Gu" Bu kişiye bir yaban domuzu gücü veriyor. Gu lar yaşayan bir canlı olduğu için beslenmek zorundadır. Kişi ölümsüz bir gu ustası olduğu zaman (Yani 6.Seviye bir Gu ustası) kişi "Kutsal Topraklar" adı verilen topraklara sahip oluyor. Burası kendisinin ve kendisinin seçtiği kişilerin girebileceği bir yer, burada kişi kendi kaynaklarını üretebiliyor ve ölümsüz öz üretiyorlar, ölümsüz öz ölümsüz Gu'ları aktive etmek için gereken bir yakıt. (Ölümsüz Gu'lar 6-9.Seviye arası Gu'lardır.) Toprak ne kadar büyükse o kadar ölümsüz öz üretir.

Gelelim kültivasyon yollarına, burada işler diğer Xuanhuan'lardan farklı. Kişinin gidebileceği yollar bulunmakta, diğer romanlarda genel olarak Savaşcı, simyacı, Oluşum tasarlayan ve demirci görürüz. Burada ise bu yollar çok fazla, Örnek vermek gerekirse Bilgelik yolu, güç yolu, arıtım yolu, zaman yolu, ruh yolu, Oluşum yolu, şans yolu gibi bir sürü yol bulunmakta. Hepsinin kendi özelliği var. Gu'lar da böyle sınıflandırılır, Güç yolu Gu, Bilgelik yolu Gu vb

Bilgelik yolu: Bu yolda giden insanlar zeki insanlardır. Kişi oluşumu bozma, kişinin yerini saptama gibi şeyler yapabilir.

Arıtım yolu: Bu yolda olanlar Gu'ların seviyesini yükseltebilir ve Gu oluşturabilirler. Normal olarak bir ölümsüz Gu'yu oluşturma ihtimali %1 'in altındadır ama bunlar sayesinde ihtimal daha yüksektir.

Güç yolu: Fiziksel gücü arttırmaya yönelik bir yoldur. Fiziksel olmayan saldırılara karşı sıkıntı yasarlar.

Dönüşüm yolu: Kişi bir canavara dönüşüp onun gücünü kazanabilir Örneğin ejderhaya dönüşebilir. Tabi dönüşmenin süresi vardır.

Zaman yolu: Ana karakterimiz zaman yolu ile ilgili bir Gu ile 500 yıl önceye gitmiştir. Zaman yolunda gelecegi tahmin etme gibi zamanla ilgili yetenekler sergileyebilirler.

Bunlar gibi çeşitli yollar var.

Kisiler en fazla 2 yolda uzmanlaşabilir. (Tabi istisnalar var.)

Umarım bunlar okumaya başlayacaklar için yardımcı olur. Noveli türkçe olarak var ama 20 bölüm kadar. Webtoon'u ise 90'a yakın olmalı. İngilizce olarakta okunabilir.

  2      0

-


Epey güzel bir seri, güncele yakın olduğu için bölüm beklemek insanın canını sıkıyor.

  0      0

-


Yeni başlık açabilmek için giriş yapmalısın.

©2022 Manga-TR Online Türkçe Manga

istatistik