Serial Experiments Lain yıldızyıldızyıldızyıldızyıldız(5.00)

Yeşil yeşil ışıklar ve present day, present time diye hain bir gülümseme ile başlayan müthiş anime. Psikolojik anime tabirinin tam yerini bulduğu, anlamak için çok çaba harcatan fakat dayandığı şeylerle beraber bakınca acayip keyif veren anime. Genelde ilk üç bölümünün o -benim sevdiğim- boğucu havasına dayanamayıp bırakılabiliyor fakat devam edenlerden sevmeyen pek duyulmuş değildir. Bitirildikten sonra şu iki yazı okunmalıdır:

https://xcogitoergosumx.wordpress.com/lain/

https://nihbrin.com/serial-experiments-lain-esas%C4%B1nda-nedir-cf894b6139f3

(Dn: Gerçekten de elektrik telleri :P)

  1      0

-


Bitirdim ve sevmedim. Ne anlattığı belli olmayan ve internetten zorla teori arattıran psikolojimsi anime. Bazı animeler ilahlaştırılıyor ve onlara en ufak değdireni camiâda ortadan ikiye kesiyorlar. Bu da o animelerden biri olarak görülüyor. Ama ben o kült anime imajını pek göremedim doğrusu. Psikolojik anime isteyen Monster izlesin. Bu daha çok Monsterın varoluşsal sancılar diyerek gezen bir baltaya sap olamamış Kadıköylü kardeşi gibi.

  0      0

-


ilk 3 bölümde pes eden tayfadanım.
Animeyi anlayamadım ve izlediğim süre boyunca gördüğüm tek şey
Nostaljik çizimleri.

  1      0

-


Elektrik telleri :3

  2      0

-


Lain anlaşılması zordu yapım döneminde izleyicisini çok fazla etkilesede günümüz seyircisi için anlamak yorucuydu ama sakın izlememezlik yapmayın bence güzeldi.

Openingi çok güzel Boa - Duvet SPOILER: https://www.youtube.com/watch?v=JseuJHO37GI[/spoiler]

  0      0

-


Yeni başlık açabilmek için giriş yapmalısın.

©2022 Manga-TR Online Türkçe Manga

istatistik