Yaoi ve yurilerin kaldırılması

Manga tr ye oldukça uzun süredir üyeydim ve yaoi / yuri kategorileri en başından beri vardı. Bildiğim kadarıyla yayınlanmasında hiçbir sorun yoktu şimdiye kadar. ayrıca sitede kullanıcı panelinde +18 içerikleri okuyup okuyamayacağımıza dair bir seçenekte mevcuttu. Okumak yada görmek istemeyenlerin zaten böyle bir seçeneği vardı. Ki shounen ai cinsellik barındırmayan ve oldukça soft bir türdür. kabul ediyorum gerçekten uygunsuz seriler vardı,kaldırılması gereken ve ahlaki açıdan kabul edilemez olan. Ama bu serileri temizlemek için daha farklı önlemler alınabilirdi. Bunun için bir sürü farklı alternatif türetilebilirdi.Ancak bunun yerine hepsini kaldırmanin aşırı olduğunu düşünüyorum.Açıkçası hepsinin kalkmasını homofobiklik dışında neye yorabileceğimi bilmiyorum.

  7      1

-


Bu siteyi gerçekten seviyordum özellikle bir çok türü içinde barındırması ve bize toplu olarak manga okuma seçeneği sunması gerçekten güzeldi.Ama yaoi,yuri,shounen ai,shojo ai kategorilerinin kaldırılmasıyla gözümdeki değerini kaybetti.Bir fujoshi olarak son derece hayal kırıklığına uğradım. Anladım uygunsuz içerikleri kaldırıyorsunuz fakat bunun için bir ekip oluşturup sadece uygunsuz serileri kaldırsanız tamam. Ama bu kategorileri kaldırarak bende dahil geniş bir kitleyi kaybettiniz. Sevdiğim serileri fansubların sayfalarından okumaya devam edeceğim. Buradaki işim an itibariyle bitmiştir.

  8      1

-


SPOILER: okay

  3      0

-


Öncelikle yaoi ve yuri okumuyorum, beni pek de etkilemedi doğal olarak. Okuyanların üzüntüsünü de anlayabiliyorum. Fakat yöneticilere homofobik demek abartı değil mi? Homofobik olsalar en başından neden siteye yaoi/yuri bölümü açsınlar? Kendi rızalarıyla böyle bir şey yapmamışlar, yasal sebeplerini açıkladılar. Üstelik gördüğüm kadarıyla yaoi/yuri seven ve okuyan çok, yöneticiler de bu okuyucu kitlesini kaybetmek istemeyecektir. Neden kaybetmek istemedikleri okuyucu kitlesinin aleyhine bir iş yapsınlar? Tamamen -milyonlarca kez söyledikleri gibi- yasal sebepler olduğunu düşünüyorum ve sizi anlayışlı olmaya davet ediyorum.

  2      0

-


Açıkçası ben tam olarak kaldıran türleri seviyordum. Şu an kaldırıldığı için bosluktayım. Bu işlem ne zaman bitecek ve normal yaoiler yayınlanmaya devam edecek?

  3      0

-


Uzun zamandır manga okumuyordum. Bir okuyayayım dedim ve tataaaaam:

''Görüntüleme Yetkiniz Bulunmamaktadır.
Sitede bulunan tüm +18 içerikler kontrol sürecine alınmıştır. Uygun olmayan içerikler Manga-TR'den kaldırılacaktır.''.

Genel olarak manga okuyan bir insan değilim. Animesi varsa animeyi tercih ederim çünkü mangalar gözlerimi yoruyor. Gözleri bozuk bir insan olarak aşırı yoruyor beni manga okumak. Eskiden biraz shoujo okurdum ama uzan zamandır shounen ai/yaoi ve bu türdeki webtoonların okuyucusuyum. Sitenin bu durumu beni çok üzdü. Neden böyle bir karar alındığını anlayamıyorum.

  3      0

-


Böyle yapılması beni anlatamayacağım kadar üzdü. Yani inanamadım bile. Diğer sitelerde doğru düzgün yaoi bulmak çok zor oluyor. Burası hepimizin toplanma alanıydı ve açıkçası benim şuana kadar tanıdığım tüm fujoshiler çok anlayışlı insanlar. Yani bizi uyarıp aşırı olan mangaları silmemizi ya da bir daha yüklemememizi isteseydiniz herkesden önce biz tüm aşırıları silerdik zaten. Silmeyenleri de şikayet ederdik ama bir anda böyle kalkması... Uzun zamandır meşguldum manga okuyamamıştım ve manga tr'yi de çok özlemiştim. Yaoi de okuyayım demiştim sevdiğim serilerin bir sürü yeni bölümü vardı çok sevinmiştim ama girdim ve bir de ne göreyim tüm yaoiler yok artık! Ayarlardan göstere basıyorum falan hala değişmiyor. Açıklama da yapılmamış. Açıkçası yıllardır burası manga okuduğum tek platformdu buraya aşıktım ama bir daha buraya geri döneceğimi sanmıyorum. Keşke en azından bizi bir uyarsaydınız. Çünkü zaten ayarlardan yaoiler gizlenebiliyor ve yaş sınırı da açıkça belirtilmiş kimseye bir zararımız dokunmuyordu. İnsanların böyle rahatsız olduklarını hiçbirimiz bilmiyorduk bile. Cidden keşke sadece 1 kez uyarsaydınız ya ondan sonra 1 tane bile aşırı bulduğunuz seri görüp hepsini silseniz bile sesimizi çıkarmazdık biz. Her neyse ne diyelim oldu bir kere ama bence cidden çoğu fujoshi buraya geri dönmeyecek bundan sonra.

  1      0

-


açıklama yapıldı ama gidip kontrol bile etmiyorsunuz ilginç...

  0      1

-


kantarın topuzunu kaçıranlar yüzünden olan mevzu. yoksa site yönetimi kendileri bu türü siteye eklemişti.

  0      0

-


Yıl oldu 2023 eskilere bi bakmak için girdim siteye, uzun zamandır girmemiştim. Bu hesabı açalı 7 yıl olmuş. Eskiden her şey daha güzeldi, tüm seriler burda elimin altında olduğu için günde 50 yeni bölüm bildirimi alırdım en az. Bir anda tüm seriler kaldırıldığında ağır şok yaşadım. Çünkü öncesinde hiç uyarılmadık, ondan sonrada bu siteyle yollarımız ayrıldı zaten. Hiç değilde ayrı bir site açılsaydı ve seriler oraya yüklenseydi.. sanıyorum ki bu dönemde site de büyük bir okuyucu kitlesi kaybetti.
Fansubların hızla kendi sitelerini açması uzun sürmedi ya da zaten hali hazırda sitesi olanlar yükselişe geçti ama kendi adıma hiç biri eski tadı vermedi. Benim gibi bir okuyucu bile sonunda okumayı bıraktı. Ne diyelim sağlık olsun, kendi ayağına sıktı manga tr ve binlerce kişiyide mağdur etti.

  0      0

-


Yeni başlık açabilmek için giriş yapmalısın.

©2023 Manga-TR Online Türkçe Manga

istatistik