nana yıldızyıldızyıldızyıldızyıldız(5.00)

yıl 2013. devamsızlığım almış başını gidiyor, notlarım yerle yeksan eylemiş halde. antrenmanlardan kaytarıp durduğum için kadro dışı bırakılıyorum. kanat smaçörüyken 0 kondisyonlu, benchte şakşakçıya evrildiğim bi' dönem. neden bu haldeyim peki? anime izliyor olduğum için. ailem de içler acısı halime dayanamamış olacaklar ki interneti kapattırma kararı aldılar. bu karardan birkaç gün önce nana izlemeye başladım. 47 bölüm bir şey zaten tek oturuşta bitti. ben bitirdim bitirmesine lakin animede fena bir yarım kalmışlık hissiyatı var. şimdiki gibi de değilim aa animesi yarım kalmış mangasından devam edeyim diyemiyorum, zira manga kültürü içime işlememiş öylece bakınıyorum etrafa ne yapsam ne etsem diye. ben düşüncelerle boğuşurken bir gün modemi rafa kaldırdılar işte, odamda volta atarken gözüme bir şey çarpıverdi. vınn. hatırlayan olur mu bilmem, usb girişli taşınabilir internet tarzı bi zırvaydı. kimindi, neden bendeydi bilmem aldığım gibi takıverdim laptopa. kotası varmış da bitmiş meğer. bir siteye girmeye çalışıyorum kağnı misali yükleniyor. kafayı yemek üzereyim ulan dedim ne yapmalı? bir müddet araştırıp mangasından devam edebileceğimi öğrendim. iyi haber, manga okumak kotayı doldurmuyor. rahatlıkla okuyabilirim yani. kötü haberse seri türkçeye çevrilmemiş. am is are nedir bilmeyen ben oturdum kelime kelime çevirerek okuyup bitirdim, mangası da yarım bırakılan bir seri ne kadar bitirilebilirse tabii. zat-ı şahanem nana'nın mangasını rahatlıkla bitirme şansına henüz birkaç yıl öncesinde erişebildiler. zamanında şimdiki ingilizcem olsa bu kadar çırpınmazdım muhtemelen. storyteller modumu bir kenara bırakıp nana'dan bahsedeyim biraz.

hikaye aynı ismi taşımalarına rağmen birbirine bir o kadar ters olan iki kızın şans eseri aynı trende karşılaşıp yanyana oturarak tanışmalarıyla başlar. buram buram çarpık ilişki kokan seri size sık sık ahlak anlayışınızı sorgulattırır, mide spazmlarına sebep olur, gücendirir, yüz kızartır ve yeri gelir gülümsetir, heyecanlandırır ve samimi hissettirir. kendinizden bir parça bulabileceğiniz nadir serilerdendir çünkü. okurken kendimi sürekli karakterlerin yerine koyup mental buhrana giriyordum.
karakterlere gelirsek osaki nana "badass" olarak adlandırılabilecek türden bir karakter. karanlık. ilk başta soğuk gelecektir lakin sizi temin ederim ki kendisine alışmanız birkaç bölümü almayacaktır. ilerledikçe kendisinin ne kadar muhteşem bir karakter olduğunu idrak edeceğinize hiç şüphem yok. komatsu nana, hachi olarak da bilinir, garibanın teki. romantik, osaki'nin aksine pespembe, polyanna'nın yandan yemişi gibi bir karakter. dünyada böyle birisi var olsa selam dahi vermem, öylesine irrite edici gelir kendisi. her haltı yemesine rağmen hala nasıl kendisini aklamaya yetecek yüzü var aklım almıyor hakikaten. yatsın kalksın osaki'ye dua etsin.
diğer karakterleri uzun uzadıya anlatmayacağım. şayet izlerseniz anlarsınız. her birini tanıma şansını sizlere bırakıyorum.
haddinden fazla uzun bu girdiye sizleri maruz bıraktığım için en içten özürlerimi sunuyor, komatsu nana denilen hilkat garibesine en nadide küfürlerimi bahşediyor ve belki de bir daha rastlamayacağınız bu kişinin hayatının bir noktasına göz gezdirme lütfunda bulunduğunuz için müteşekkir olduğumu belirtmek istiyorum. sağlıcakla.

  4      0

-


Takumi' nin erasmus muharrem nobu'nunsa enayi olduğu manga.

  1      0

-


Yeni başlık açabilmek için giriş yapmalısın.

©2021 Manga-TR Online Türkçe Manga

istatistik