Hız Eleştirisi Yapanların Bu İşi Deneyim Etmesi yıldızyıldızyıldızyıldızyıldız(5.00)

Açıkcası sürekli ekiplerin hızlarından yakınan kişilerin yapmalarını istediğim aktivite, zamanında çok gördüm milletin hızına laf atıp ekip açıp daha 1. Ayına basamadan ekiplerini kapatanları. Çeviri kalitesinden bahsetmiyorum her insan bunu yapabilir ama hızından asla yakınamaz. Bir bu işleri deneyim etsinler bakalım insanlar her an kafalarını çeviriye edite verebiliyor mu veya 5-6 senelik ekipler nasıl o kadar süre dayanmış yapmaya devam etmiş, bunları öğrendikten sonra hepsinin akıllanacağını düşünüyorum.

  7      0

-


Bu duruma cuk oturacak sırasıyla 3 atasözü söylemek istiyorum.
1- Elin ağzı torba değil ki büzesin.
2- Davulun sesi uzaktan hoş gelir.
3- Lafla peynir gemisi yürümez.

  3      0

-


Bölümün üzerinde verilen emeğe göre değişkenlik gösterebilen bir mesele gibi görünüyor.

Örneğin bazı webtoonların arka planı yok ya da yok denecek kadar az ve satır sayısı 50 civarında iken dizgiden ibaret gibi düşünün. Eğer bu seriye haftalarca bölüm gelmiyorsa eğer eleştiriye açıktır. Yani ben de sorarım niye böyle oluyor diye. Yardım istiyorsa da yardım ararız ama tabii ki yeni bölüm nerede diye kusmam. Sadece meselenin iç yüzünü öğrenmek isterim.

Bunun dışında işini layığıyla yapanları hız konusunda eleştirmek yersiz görünüyor. Bi de şu var ki okuyucular hız konusunda eleştiriyorsa eğer ağızlarına kürekle vurulabilir. Uzun yıllar (hâlâ daha öyle) okuyucu/izleyici olmuş biriyim ve bir kez olsun "yeni bölüm nerede yeaağadaöhk" demedim, demem de.

  3      0

-


Kaliteli bir şekilde yapmaya çalışıp bir el atma girişiminde bulunan okur tarafından konu anlaşılır. Bu işler özene bezene o kadar da kolay ilerlemiyor.

Buyrun beraber olsun. Ama kaçmak yasak =P

  1      0

-


Yeni başlık açabilmek için giriş yapmalısın.

©2021 Manga-TR Online Türkçe Manga

istatistik