Webtoon

Webtoons Güney Kore'de üretilen web çizgi romanlara verilen addır. Webtoonlar resmi olarak İngilizce'ye çevrilmeye 2010 yılında başlandı. En ünlü İngilizce'ye çevrilen webtoonlar The Breaker, Girls of the Wild's, The Gamer, Noblesse ve Tower of God'dır.

  2      0

-


İnternet temelli ve internet üzerinden yayımı yapılan çizgi romanlardır. Kore'de üretilmesiyle alakası yok yani. The Breaker ise aksine bir webtoon değil, Young Champ dergisinde fiziksel olarak satışa sunulan bir manhwa'dır. Ama webtoon'un Kore'de daha ünlü ve yaygın olması doğru.

  1      0

-


Renkli ve az detaya sahip çizgi romanlar, çin (manhua) ve kore (manhwa) genel adıda diyebiliriz.
Online olarak okuyabiliceğiniz bir çok siteye sahip

  1      0

-


renkli webtoonlar ile tanıştıktan sonra bir daha siyah-beyaz mangalara dönemedim...

  2      0

-


benim gibi eski kafalı mangacıları çok sardığını düşünmüyorum. Çizim,konu ve akış olarak çok tatmin edici bulamıyorum(kendi okuduğum türlerde). Karakter tasarımları bazen tatlı olabilir bir de renkli olması cezbedici olabilir ama sadece bu kadar daha fazlası değil. Belki manga sektörü kadar gelişmediği içindir, zamanla daha iyi konuların ortaya çıkacağını umuyorum.

  3      0

-


Ben telefondan okuyorum ve Korelilerin yaptiklari cizimleri okumasi daha kolay ve büyük büyük resimler digerilerini okumasi baya zor ekrani büyütüp küçültmek buyuk sorun oluyor kore en iyisi :))

  1      0

-


2016 2017 arası Lessa okumaya başladım tam tarih bilmiyorun lakin 3 yıldır 3. Sezon çevirisi bekliyorum. Uygulama ing için lisans almamıs sanırım ve çeviren site de yok gören duyan hayrına çevirirse sevaba girer uygulamada da hala bekleyen var neden overrated kaldi anlamadim

  0      0

-


Artık animeleri bile yapılmaya başlanmıştır.Tower Of God,Noblesse ve God Of High School örnek verilebilir.Bu yıl içinde de Solo Levelingin uyarlamasını bekliyoruz,hadi bakalım.

  0      0

-


Yeni başlık açabilmek için giriş yapmalısın.

©2021 Manga-TR Online Türkçe Manga

istatistik