Kimetsu no Yaiba

Animesiyle beraber uçuşa geçen, satış listelerinde hep başları çeken shounen bir japon çizgi romanı.


Ayrıca mangası yakında bitmek üzere, tabii cıvkı çıkmazsa. Türkçe çevirisi de güncele yaklaştı.

  1      0

-


Bence overrated bir anime. Tamam güzel çizimleri, konusu ve dövüşleri var ama başyapıt da sayılmaz hani.

  0      0

-


Animesini izledim ama mangasına devam etme isteği pek oluşmadı. Merak ettiklerim var ama belki bir ara...

  0      0

-


SPOILER: Ubayashi nin misyonunun sona ermesiyle, hashiralar şöyle dursun Tamayo ve Yushiro olmasa manga bitmişti.

  0      0

-


Aşırı güzel bir seri hani şu aralar izlenme rekoru kırdı diye düşünüyorum. Belki evet bir başyapit degil ama en azindan diyer animelere göre farkli bir bitiş şekli verdi örnek olarak 19. Bölümün bitişi. Ayriyaten animenin başlama şeklide farkliydi yeni bir tarz oluşundan dolayi farkli bir hava katti diyebilirim. Ben ćok beğendim tam şu vakitler tek solukda izlenebilecek animelerden bir tanesi. Hakkinida yememek lazim.

  0      0

-


Mangası bitmesine rağmen hala hayranlarının 2.sezonu beklediği seri,the promised neverlandın akıbetine uğramaz umarım.
SPOILER:
Mangasının son beş bölümü falan ağlatacak derecededir,aynı zamanda Giyu Tomoikanin ön plana çıkması ayrı bir hoş olmuş.

  0      0

-


Tepe not: Ben anime-only biriyim.

ufotable 66. bölüme kadar animeleştirdi şu ana kadar. Sonraki sezon da yolda:

https://myanimelist.net/anime/47778/Kimetsu_no_Yaiba__Yuukaku-hen

MAL bu sene çıkacak demiş ama pek sanmıyorum.

Bu arada mangası da 207. bölümde bitmiş. Doğrusu shounen dense de kalıplara uymayan bir seri. Keskin hikaye dönemeçleri, bol bol kan ve ölüm var. Popülariteye yenilmeyip erken bitmesi yakıştı. Bu bir Shounen Jump serisi ve Shounen Jumpın para konusunda ne kadar takıntılı olduğunu biliyoruz. Kaç tane seri bitmesi gerektiği gibi bitmedi de b*k oldu. Kaç tane umut vadeden seriyi okunmuyor diye baltaladılar (bkz: axed).

KnY (ve Shounen Jump) bu hatalardan nihayet ders çıkarmış gibi görünüyor. Yoksa One Pieceten fazla satan bir serinin mümkün değil 207 bölümde biteceğini düşünmezdim. Bu uzun anime kafasının sona erdiğini resmen sona erdiğini kanıtladı.

Kimetsu için en yakın örnek Boku no Hero Academia oldu diye düşünüyorum. Muhtemelen Bones stüdyosunun yönetmeni bir dünya para ve emek ile yaptığı 2. ve 3. sezondan sonra mangaya baktı ve:
Lan bu ne? Adam A sınıfı VS. B sınıfı yaptırıp 40 bölüm geçiriyor, hem de canon hikaye ayağına. Naruto mu lan bu? dedi. Ve bütçeyi korona bahanesiyle kesti. 4. ve 5. sezona doğru düzgün kafa patlatmak yerine klasik uzun anime kafasıyla bölümler yaptı.

Tabi ufotable bir marka ve görüntü kalitesiyle ünlü. Oradan da bir baskı geldiğini tahmin ediyorum. Kesinlikle mangakaya Bak dostum, biliyorum dünyanın en ünlü mangasını çiziyorsun. AMA animeni ufotable yapıyor ve her bölüm 3 haftada, 400 bin dolar bütçeyle yapılıyor. Ve bu adamlar tüm mangayı animeleştirmek istiyor. Senin 2. Type-Moon olmanı istiyorlar. O yüzden biraz kısa kes, he? dediler.

Her neyse, bu seri anime dünyasının son 10 yılda yumurtladığı en büyük on olaydan biri. Üstüne her animecinin göğsünü gere gere arkadaşına gösterebileceği niteliklere sahip. Emeği geçen herkesten...(Allah razı olsun da denmez ki ya Allahın Japonuna. Ama başka adamlara verebileceğim bir şey yok, alt komşum değiller sonuçta :D) Neyse herkese teşekkürler işte. Mangasını çeviren arkadaşlar görüyorsa onlardan Allah razı olsun :D Klavyeniz dert görmesin :D.

  0      0

-


animesi ile birlikte feno olan seri.

  0      0

-


Yeni başlık açabilmek için giriş yapmalısın.

©2023 Manga-TR Online Türkçe Manga

istatistik