anime serisi bitince oluşan boşluk hissi yıldızyıldızyıldızyıldızyıldız(5.00)

özellikle de severek izlenen anime serisinde yaşanır son bölümü izlerken hüzünlenilir birkaç gün veya saat izlenen animenin etkisinden çıkılamaz

  3      0

-


Death note bittiğinde yeniden ona benzer bir animeyi arayışa geçersiniz baktınız yok,gerçekten duvara bomboş bakarsınız şimdi ben ne yapacağım diye. Bunu yaşamıştım neyse ki sonrasında hemen Psycho pass ile tanıştım da yavaştan toparladım:)

  1      0

-


Eğer bir mangayı çok sevdiyseniz ve tam yerinde bittiyse, devamı olmalı dediğiniz olduysa heh işte o an dibi boylarsınız çünkü "hani bunun devamı, böyle mi biter be!" diye isyan bayrağını da çekmiştirsiniz.

Ayrıca (bkz: manga serisi bitince oluşan boşluk hissi)

  2      0

-


Death Note,Cowboy Bebop ve Steins Gate gibi serileri bitirdikten sonra benim de diğer çoğu anime izleyicisi gibi hissettiğim boşluktur.

  0      0

-


Genelde uzun soluklu serilerin yarattığı, hayatını o kadar içinde yaşadığın dünyanın yok ol oluşudur. Acıdır. Gerçekliğe dönüştür.

  0      0

-


:)
Animeyle kitabın farkı budur. Kitap okuyan insan mutlu olur. Anime izleyen insan boşluğa düşer. Film izlemek de genellikle animeyle aynı etkiyi yapar.

Animenin sonu = ilüzyonun sona ermesidir. Anime izlemek özünde sadece hoş zaman geçirten boş bir iştir. En azından halkın gözünde öyledir. Birkaç istisna dışında benim de gözümde böyle. Ama kitap okumak halkın gözünde çok daha yüce bir olay. Eğer saçma sapan bir şey okumuyorsanız sizi geliştirir.

Dolayısıyla bu göründüğünden daha derin bir konu. Boşluğa düşmemeniz için yaptığınız eylemi, harcadığınız zamanı nitelikli hale getirmeniz lazım. Animeyi izlerken yanınızda biri olsun. Mümkünse büyük ekranda, yüksek kalitede, sevdiğiniz yiyecekleri döke saça yiyerek izleyin. 3-4 arkadaşınızla aynı anda izleyin veya önceden bir arkadaşınızın izlediği animeyi izleyin ki sonradan onunla üzerine tartışabilesiniz. Ben çevirmen veya editör olmadığım için bu konuda konuşmak bana düşmez ama muhtemelen bir animeyi çevirmek için harcadığınız zaman, düz izlemekten daha değerli olsa gerektir. Sizi boşluğa düşmekten kurtarır.

Sözün özü, bu sizin değer yargılarınıza bağlı. Eğer hayatın gerçeklerinden kaçmak için anime izliyorsanız ve ona tutunuyorsanız, anime size elveda dediğinde tabii ki eksikliğini hissedersiniz. Hayatınızı pişman olmadan yaşayın ve animenizi de pişman olmayacağınız şekilde bir şampiyon gibi izleyin.

  1      0

-


Yeni başlık açabilmek için giriş yapmalısın.

©2021 Manga-TR Online Türkçe Manga

istatistik