Türkiye

türkiye sorunsalları;

telefonunu çıkar -herkes cebınde ıphonela geziyor sanki. ayrıca bu cümle kendi içinde absürtlükler barındırıyor. mesela cepten çıkan telefonun yurt dışında 600 ile 1000 dolardan satılırken türkiye de neden 15.000-17.000 tl olduğunu hiç sorgulamıyor kimse. cebınde pahalı telefon varsa siyaset yapamazsın diye bir algı var. benim sorguladığım şey cebimdeki telefonun neden pahalı olduğu zaten.

sen eski türkiyeyi bilmiyorsun. bizim zamanımızı görmedin onadan konuşuyorsun -buna cevaben pardon, sen hangi savaşı gördün demek daha doğru olur. bu ülke (27 nisan olayını da sayarsak) 5 tane darbe girişimi yaşadı. hepside bizim zamanımız diyenlerin döneminde yaşandı. ama artık bu ülkenin karnı bu olaylara tok. bunun sebebi o zamanların çocuklarının artık eskide kalması. kim ne derse desin şuan türkiyenin geleceği bizim ellerimizde. istedikleri kadar ABD bizi kıkanıyor desinler(evet, hala diyenler var). biz gerçekleri biliyoruz. daha bilinçli bir insan olmak için çabalayalım, bu bize yeter.

aşı beleş ...değil. vergiden kesiliyor hepsi. son zamanlarda neden vergiler arttı acaba. bir de türkovak aşısı konuşuluyor. bu aşının yapılamsını tek sebebi biontec aşısının alman ekonomisine 15,9 milyar euro gelir getirmesi. alman ekonomisi heryıl daralıyorken biontec etkisiyle %4 büyüme göterdi. kimse hayrına çalışmıyor.

neyse daha yazacaktımda vazgeçtim. hadi bye.

-

  2      0