Türkiye

Bu sözlüğün bile adının bir parçası olmuşken üzerinde yaşayanların artık kendilerinden bir parça bulamadıkları güzide ülkem.

Hayatımın her anına şahit olmuş bu topraklarda artık bana, bize yer kalmamış sanki. Eskiden her köşesi tanıdık gelirken bir anda yabancı oluvermişiz birbirimize.

Bu his öyle bir his ki hâlâ doğduğu bu topraklardaki yaşamına dört elle sarılıp bir şeylerin düzeleceğini ümit eden gençlerin bile gözündeki ışığı söndürüyor.

Biz, yorulduk.
Bizler, her iyi ve güzel şeyin suistimal edildiği, adaletin sadece duvarda bir yazı olarak kaldığı, liyakatsizliğin diz boyu olduğu bu ülkede hayallerimizden vazgeçmekten yorulduk.

Sadece yaşımın gerektirdiği gibi yaşamak istesem bile bunu yapamıyorum çünkü burada genç olmak başınıza gelebilecek en kötü şeylerden biri. Sizin daima -onların sözlerini kanun sayan- bir yetişkin gibi davranmanız gerekir. Onları destekleyip uslu olursanız belki şirinleri- ah pardon, doların 2 Türk lirası olduğunu görebilirsiniz.

Eğer bunu yapmazsanız ve bir şeyleri okuyup anlamak isterseniz incecik bir kitaba bile cebinizdeki paranın yetmediğini fark edersiniz.

Burası, bugünkü Türkiye.
Hepimizin değişeceğini umduğu sistemdeki kötülüklerden nasibini almış o güzide ülke.

-

  4      0