anime serisi bitince oluşan boşluk hissipuanpuanpuanpuanpuan(5.00)

:)
Animeyle kitabın farkı budur. Kitap okuyan insan mutlu olur. Anime izleyen insan boşluğa düşer. Film izlemek de genellikle animeyle aynı etkiyi yapar.

Animenin sonu = ilüzyonun sona ermesidir. Anime izlemek özünde sadece hoş zaman geçirten boş bir iştir. En azından halkın gözünde öyledir. Birkaç istisna dışında benim de gözümde böyle. Ama kitap okumak halkın gözünde çok daha yüce bir olay. Eğer saçma sapan bir şey okumuyorsanız sizi geliştirir.

Dolayısıyla bu göründüğünden daha derin bir konu. Boşluğa düşmemeniz için yaptığınız eylemi, harcadığınız zamanı nitelikli hale getirmeniz lazım. Animeyi izlerken yanınızda biri olsun. Mümkünse büyük ekranda, yüksek kalitede, sevdiğiniz yiyecekleri döke saça yiyerek izleyin. 3-4 arkadaşınızla aynı anda izleyin veya önceden bir arkadaşınızın izlediği animeyi izleyin ki sonradan onunla üzerine tartışabilesiniz. Ben çevirmen veya editör olmadığım için bu konuda konuşmak bana düşmez ama muhtemelen bir animeyi çevirmek için harcadığınız zaman, düz izlemekten daha değerli olsa gerektir. Sizi boşluğa düşmekten kurtarır.

Sözün özü, bu sizin değer yargılarınıza bağlı. Eğer hayatın gerçeklerinden kaçmak için anime izliyorsanız ve ona tutunuyorsanız, anime size elveda dediğinde tabii ki eksikliğini hissedersiniz. Hayatınızı pişman olmadan yaşayın ve animenizi de pişman olmayacağınız şekilde bir şampiyon gibi izleyin.

-

  0      0