sözlükçülerin en iyi 5 mangası

bak ben burayı güncel kullanırım, çünkü benim de sürekli değişiyor. fakat değişmeyen tek şey ilk sıra sanırım. iki sene boyunca o kadar seri görmeme rağmen ilk sırada durmayı başardı.
1) Black Bird
ya her ne kadar klasik bir shoujo ve klişe bir romantizm hikayesi olsa da, abi bu hikaye bana o kadar işledi ki. hikayenin karakterlerini, detaylarını, işleyişini, dramını, komedisini o kadar benimsedim ki. şu ana kadar bunun kadar derinden etkileyen bir koizora gördüm ki o da sadece dramdan.
2) Youko x Boku SS
ilk animesini seyretmiştim. sonra sağolsun mabushi ekibi'nin çevirdiğini görünce "vay anasını, hadi başlayalım!" dedim ve animesine lanet ettim. çünkü animesi çerezlik olarak verilmişti. oysa ki çizgi serisinde başlıyormuş her şey.
3) Yakusoku no Neverland
abi bu seriyi okuyan bilir zaten söylenecek lafın olmadığını.
4) The One
bana büyük ilham kazandıran, hikayesi ve işleyişine hayran bıraktıran bir eser.
5) Sakamichi no Apollon
samimiyet dolu, günlük hayatı en güzel şekilde işlemiş komedilerden biri. gerçi komedisi kadar da dram taşıyordu.
.
.
bundan sonrası da işte Noragami, Ao Haru Ride, Koizora vs. şeklinde gider. şu iki sene boyunca sandığımdan daha fazla çizgi seri yemişim, fakat bunlar genel olarak kayda değer seriler değil. çünkü sadece beden değil zihin yaşım da on beş. yani zihnimin, bedenimin yaşından ileride olduğunu söyleyemem. bu yüzden elimde hala okumak için tuttuğum serileri saklıyorum. Gangsta, Rookies, Rainbow, Bartender veya daha nicesini aklım aldığında okuyacağım. zaten webtoon kültürüne aşina değilim, yani güzel bir konusu, beni derinden etkileyecek bir hikayesi olsa bile webtoon serileri bana işlemiyor abi. mangalar her türlü detay, her türlü nokta zenginliğinde olduğu için herhalde. buraya kadar okuyanlara teşekkür ederim, kendimden bahsetmiş olsam da belki biri kendisini görür diye düşünerek yazdım burayı. bu arada şu anda Dengeki Daisy, Devils' Line ve Horimiya serilerini okuyorum, yani yakın zamanda güncellenir burası :)

-

  0      0