Homofobiklerpuanpuanpuanpuanpuan(5.00)

Çok iyi, demek istediğimi düzgünce anlatabildiğimi sanmıyorum. Bunun için üzgünüm, yanlış anlaşılmalar çıkıyor.

》Dediğin gibi bu bir 'hastalık' değil. Yani hormonlar vb bir durum sonucu 'mecburen' bu gerçekleşmiyor.
Bu yüzden herkes yönelimini 'seçebilir' Kişi kendini nasıl, kiminle rahat hissediyorsa onu seçer. Zaten duygularımızda buna göre hareket eder.
(Çok iyi anlatamadım)

》Homofobik değilim. Kimsenin cinsel yönelimi umrumda değil. Bu beni etkiliyorsa ayrı konu.

》Benim sözlerim genellikle eşcinsellere değil. Destekleyenlere. 'Desteklemek' adı altında 'sıkça' bunları dile getirmeleri gerçekten rahatsız edici olmaya başlıyor. Desteklesinler ama bunu abartmadan, zamanında yapsınlar.

》Onların 'insan' olduklarını biliyorum ve ona göre davranıyorum. Her şeyden önce (cinsiyet, din, dil,ırk vb) ben kişiliğine ve düşünce yapısına bakarım. Ben birisiyle iletişimimi kesersem kafa uyuşmazlığından keserim. Ama bunu anlayamayan insanlar yüzünden bizim de başımız derde giriyor. Hemen bize de 'homofobiksin' tarzı suçlamalar yapıyorlar. Bundan dolayı da insanların gerçekten ön yargılı yaklaşıp, homofobikliğe başladığını düşünüyorum.

》Birisi kendi halinde takılan bir homofobik ise o zaman rahat bırakın. İlla desteklemiyor, sevmiyor diye baskılayamazsınız. Herkesin cinsel yönelimi aynı olmayacağı gibi düşünceleri de aynı olmak zorunda değil.

》'Yayma' konusunda ise eşcinsellerden çok, bunu destekleyenler yapıyor bence. Onlar zaten kendi derdinde.

》Bunu 'normal veya değil' şeklinde kategorilendiremeyiz. Herkesin 'normali' farklıdır çünkü. Bu yaşadığımız aile ve çevre ile alakalı. Bana göre bu normal bir şey değil.

》Önceden bahsettiğim 'cinsiyet' konusunda kararlıyım. O zaman;
1. Cinsiyet diye bir şey olmazdı.
2. Herkesin cinsiyeti/Herkes aynı olurdu.
3. 2den fazla cinsiyet olurdu. (Kim kime uyuyorsa ruh eşi odur mantığı)

》Bu eşcinselliğin nereden kaynaklandığını halen bilmiyoruz. Ama şimdilik yapılan araştırmalara göre bu bir hastalık değil ve hormonlar vb bir durumla bağlantılı değil. Bunun kaynağı ne olduğu kanıtlanana kadar bu 'onların seçimi' olur.
(Buna bir örnek vermek isterdim ama anlatması ve anlaması zor olduğundan ve konu başka yerlere gidip daha da ateşlemeye gerek yok)

Yani sonuç olarak;

-İnsan denen varlık halen tam anlamıyla çözülememiştir. Bu yüzden bu konuları, eğer büyük bir bilgi birikimimiz ve araştırmalarımız yoksa, çok kafaya takmamalıyız.

-Herkesin cinsel yönelimi kendine. Eğer bu sizi etkilemiyorsa kimsenin onlara karışma hakkı yok.

-Ne olursa olsun onlar da, herkes gibi insan ve buna uygun bir şekilde davranmalıyız.

-Destekleyenler abartmadan ve zamanında desteklesin.

-Herhangi bir eşcinsel (veya din, dil, ırk vb farklı olan birisi) ile iletişimimizi kesmemiz her zaman bu sebeblerden kaynaklı değildir.

-Herkesin cinsel yönelimi aynı olmayacağı gibi düşünceleri de aynı olmak zorunda değil. Eğer birisine bir zararı yoksa ona saygı duymak zorundasınız ve baskılayamazsınız.

-Birisine, o kişi istemediği sürece, eşcinselliğin iyi veya kötü taraflarını anlatmayın. Bırakın kendisi isterse araştırsın ve kendi fikrini oluştursun. Diğer türlü bunun ters tepme ihtimali de var.

-Normal veya değil, bu kavram kişiye özgüdür.

-Her iki taraf için, ne yaparsanız yapın başkasının hakkını yiyemezsiniz. En iyisi bu sizi etkilemiyorsa tarafsız kalmanızdır veya bir fikriniz varsa bile bunu gerekli zamanlarda dile getirmeye dikkat edin.

Eğer düzgünce anlatamadığım, yanlış anlaşılmaya açacak bir şey olduysa üzgünüm. Bu gibi 'kesinliği net olmayan' konular hakkında konuşmayı sevmem. Şuanlık az çok bir şeyler söylendi ama bu uzun ve fazlaca araştırılmadığı sürece kesin bir şey diyemeyiz. Ayrıca herkesin ne oluraa olsun görüşü farklıdır. Buna saygı duyarım ama diğerlerinin de bizim düşüncemize saygı duymasın isterim. En iyisi tarafsız kalmak ve ben elimden geldiğince tarafsız kalıyorum. Ama bazı kişiler hiçbir fikri olmadan bunun hakkında konuşuyor ve 'yayıyor' Eğer ben homofobik isem onlara, bilgisi olmadan konuşup yayan kişilere, karşı homofobiğimdir.

Fazla uzattım ama okuduysanız teşekkürler^^ Saygı duyup, mantıklı ve düzgün bir şekilde yorum yapmanız dileğiyle
(Baskalarına laf atmıyorum, yanlış anlaşılmasın)

-

  2      0