Homofobiklerpuanpuanpuanpuanpuan(5.00)

Yönelimin "seçildiği" hangi bilimsel kaynakta yazıyor çok merak ediyorum açıkçası. Bu konuda aydınlatırsa yazan kişi memnun olurum.

Bunun yanı sıra homoseksüellik yanlış hatırlamıyorsam 1970lerde bir hastalık olmadığı, normal bir durum olduğu ortak kararla kabul edilmiş bir şey uzmanlar tarafından. Homofobi için aynı şeyi söyleyebileceğimi ne yazık ki sanmıyorum.

Tüm bunları ele aldığımız zaman homoseksüel bir bireyin bu durumu "yayması" söz konusu değildir. Ancak kendisinin 'normal' bir birey olduğunu kanıtlamaya çalışır hepsi bu.

Hoşlanmıyor veya doğru bulmuyor olabilirsiniz. Bu konuda kimse bir şey diyemez. Fakat homofobi dediğimiz şey LGBTQ+ bireylerinden nefret eden, onların hayatını zehir eden kişilere denir.

Yapılması gereken tek şey heteroseksüel bireylerin de homoseksüel bireylerinde biseksuel ve panseksuel bireylerin de birer "insan" olduğunu hatırlamak ve her bir bireye "insan" olarak saygı duyup saçma ve gereksiz etiketlere göre yargılamamak.

Diğer bir deyişle SPOILER: size giren çıkan yoksa insanların hayatından uzak durun yeterli -hangi gruptan olursanız olun bu geçerli-

-

  0      0