Bir İnsan Hükümdarı'nın Günceleri

Konusu çok güzel olup yazarın batırdığı bir noveldir.

350-400 arası chapter okudum ve buna göre konuşuyorum.

Evreni gerçek dünya da geçer, tek farkı yine burada kültivasyon olmasıdır.

Konusu Ana karakterin ülkesi işgal edilmiştir. Ana karakter ise kendi ülkesinin mareşalidir, öldükten sonra geçmişe yani 15 yaşına geri döner (15 olduğundan emin değilim ama değilse yakin olması lazım.) Bu arada ana karakter modern dünyadan bu dünyaya gelmiştir. Yani bu 3.hayatı. (1-Modern dünyada ki hayatı, 2-Mareşal olduğu hayat, 3-Geçmişe gidip yeniden basladığı hayat.)

Olaylar Çin çevresinde gelişir, yani Türkleri de vardır novelde.

Ana karakterin kişiliği: Kendisi zamanına en güçlü insanlardan olmasına rağmen, insanlar katletmesine rağmen bir hanım evladıdır. Romanda zorbalığa uğruyor kuzeni ve arkadaşları tarafından. Geleceği bilip karar verdigi icin zeki olup olmadigi belirsiz, iyi kalpli biri ve milliyetçidir.

Ana karakter amacı ülkesini korumak. Bu sebepten geleceği de bildiği için en iyi generalleri kendi tarafına çekmeye çalışıyor. Sıkıntı yan karakter sayısı fazla ve bunların bi işlevi yok, sadece ana karakter iyi bir şey yaptıktan sonra övüyorlar, bu kadar.

Burada genel olarak teke tek değilde ordular ve gruplar arası savaşlar döner. Ana karakterin kendisine ait gücü aşırı derecede güçlü, 300m2 (salladım bunu hatırlamadığım için
) alan içinde ki düşmanların gücünü düşürebiliyor. Böyle saçma şey mi olur amk? Doğrudan infaz etme yeteneği verilsin olmazsa.

Kelebek etkisine rastlayamadım her şey ana karakterin isteği doğrultusunda gidiyor. Yoluna engel falan çıkmıyor hiç baya rahat yani.

Çok fazla bölüm okumadığım için Kültivasyon hakkında bir şey söyleyemeyeceğim.

Novel bana göre çok overrated. Isteyen türkçesini Novelgunlerinden okuyabilir. Ingilizcesini "The Human Emperor" olarak bulabilirsiniz.

-

  0      0