bir manga yazsaydınız konusu ne olurdu

İsteğim: Mangaların klişeleşmiş durumlarından, webtoonların level atlama ve oyuncu sistemlerinden, manhuaların da yetişim evreninden ayrı olacak şekilde farklı fakat özgün bir konusu olan bir seri yapardım. Düşününce konuyu bulması zor olacaktır fakat uğraşılsa güzel bir seri olabileceğine inanıyorum.

Tür ve karakter: Tabii ki aksiyon, fantastik türünde bir seri yapardım. Hem ben hem çoğu okuyucu bu türü seviyor çünkü. Yan karakterlerin gelişimi ve geçmişi ana karakter kadar derin ve anlamlı yapardım. Ana karakterin de klişeleşmiş reenkarne, intikam vs yapmazdım daha özgün bir geçmiş arardım.

Evren: Fantastik bir evren olacak ama klişe olmayacak. Bu biraz uğraştırır ama üstüne düşülse güzel bir evren çıkar sanırım.

Konu ilerleyişi: Sadece aksiyon, sadece boş konuşma gibi unsurlarla geçmeyecek hepsinin tadında ilerlediği özgün bir konu amacım olurdu. Webtoonların ilk kısımları iyi olup sonradan kimsenin açıp bakmadığı konuları es geçer, mangaların aksiyondan çok boş konuşmalara yer verdiği kısımları da azaltırdım. Başı ne ise diğer kısımlarda da o heyecanı devam ettirecek bir şey amaçlardım.

Final: Bİr seri yaptıysan finalini de getirebilmelisin. Yetişim serileri gibi sonsuzluğa ilerlememeli. Çok kısa olsun demiyorum ama lastik gibi uzatmaya da gerek yok. Kararında bir bölüm sayısıyla bitirilmeli.

Çizim: Renkli ve kaliteli bir çizim olacak tabii ki. Artık çoğu seri böyle çıkıyor ve standartı yakalamak lazım.

Aklıma gelenler bunlar. Umarım bir yazar, çizer okuyordur da ilerde bir seri yapacaksa veya yapıyorsa bunlara dikkat edip klişelerden ve kopyalama işlerden uzak durur.

Ek not: Soruda konuyu sormuşsunuz ama tüm detayları yazmışım :/

-

  1      0